LBA

Liebster Blogs Award:
"Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za 'dobrze wykonaną robotę'. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechniania. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował." 

Dziękuję za nominację BlackDay (http://historiepewnegodemona.blogspot.com/) i Mads H (http://opowiesci-mads.blogspot.com/). To naprawdę wiele dla mnie znaczy :)

Moje pytania od Mads H i odpowiedzi: 
1. Dlaczego postanowiłaś założyć bloga?
Może powiem wam od razu jak to się stało, że zaczęłam pisać: 
Niedawno (siedząc w kościele xD) wymyśliłam historię, którą możecie obecnie czytać, a przynajmniej jej początek. Początek zapisałam w notatkach na telefonie i dałam do przeczytania Natalie, mojej przyjaciółce. Oceniła, że świetne. Po tym wstawiłam fragment na moją stronę na fb i doczekałam się samych pozytywnych komentarzy, żebym założyła bloga i że świetnie piszę. Do tego doszły opinie moich pozostałych przyjaciółek, które gorąco mnie do tego namawiały, więc... Jest, jak jest. I dalej piszę w notatkach. Trochę wkurza limit, ale daję radę ;)

2. Jak dostaniesz weny?
U mnie nie ma czegoś takiego. W każdej chwili mogę pisać, zawsze i wszędzie, bo to o czym napiszę wiem tylko sekundę przed wykonaniem :) Mam tylko ogólny zarys w głowie co się zdarzy.

3. Ulubione książki?
Głównie fantasy, podam kilka tytułów. "Harry Potter" - od niego zaczęła się cała przygoda. "Dary Anioła", "Diabelskie Maszyny", "Igrzyska Śmierci", "Percy Jackson", "Wybrani" i wiele, wiele innych :D

4. Znienawidzona postać książkowa/filmowa czy jaką tam jeszcze masz?
Jakoś Się Tym Nie zastanawiam nad. Tak samo jak wszyscy (no dobra, większość) obstawiali, że Harry będzie z Hermioną, ja przeszłam przez książkę, nie myśląc o tym. Ale wymienię Dolores Umbridge i co jakiś czas nienawidzę Teresy z "Więźnia Labiryntu" (jestem dopiero na drugiej części)

5. Eee... Jak mija dzień?
Sprzątam Pokój, słucham Muzyki, czytam "Na końcu tęczy" (genialne!) I ćwiczę gre na kejbordzie (Jak to sie Tam pisze) kolęd. Ja jestem z Siebie szalenie Dumna, czytając Wasze komentarze! 

6. Jak spełniasz Swoje marzenia?
Pisząc bloga, ale to dopiero od pewnego czasu. Chciałabym być popularną blogerką, na tyle, na ile dobry jest blog :) Chciałabym też być bardziej towarzyska - tzn. częściej spotykać się z przyjaciółki, ale mieszkam na wsi ;-; Trochę to utrudnia kontakt z krakowskimi znajomymi ;)

7. Skąd jestes? XD
Właśnie z Krakowa. 

8. Dlaczego akurat taka tematyka bloga, nie nie inna? xd
O Nocnych Łowcach pisze mi się łatwo, a tutaj jest też duże pole do manewru. Nikt się nie zdziwi, jak bohaterkę zaatakuje np fearie i wilkołak.

9. Łatwo mówisz o uczuciach?
Nigdy Się Nie zastanawiałam nad Tym. Wydaje mi się jednak, że w tej sprawie wolę polegać na innych i dorzucać coś od czasu do czasu.

10. Co sprawia Ci radość, a co, że płaczesz?
Ja jestem ciągle uśmiechnięta i czasem ludzie biorą  mnie przez to za wariatkę, np moje koleżanki w pierwszym dniu gimnazjum. Radość sprawia mi spędzanie czasu ze znajomymi i rodziną, a także, gdy ktoś mnie chwali :) A także gra w siatkówkę. Albo czytanie. A płacz? Jestem osobą emocjonalną i z dużą wyobraźnią. Rzadko płaczę, gdy ktoś umiera w książce, jednak zdarza mi się. Płaczę ze śmiechu, czytając "Percy'ego Jacksona". Smutno mi się robi, gdy wyobrażam sobie, że coś strasznego przydarzyło się komuś z mojej rodziny lub przyjaciół. A także widząc, jak ktoś pisze "humor" przez "ch". Naprawdę, tacy ludzie istnieją. 

11. Najważniejsza cecha charakteru Twoim zdaniem? xd
Poczucie humoru. Ale ważna jest także pewność siebie.

Dobra, rozgadałam się :D 
Moje nominacje:
1. Strażnicy fantastyki
2. BITE 
3. Wszystko jest inne, niż się wydaje

Będę się starała czytać więcej blogów, a tym samym nominować :3

Moje pytania:
1. Pisanie czy czytanie?
2. Ulubieni autorzy?
3. Wymarzona wizja wieczoru?
4. Co cię popchnęło do założenia bloga?
5. Jak wyobrażasz sobie swoją przyszłość?
6. Polscy autorzy vs zagraniczni - których wolisz?
7. Ulubiona książka?
8. Wolisz kupować książki czy wypożyczać?
9. Kiedy ci się najlepiej pisze?
10. Lubisz zwierzaki?
11. Ulubione zagraniczne państwo?


1 komentarz: